Pyłki roślin

Objawy:

  • pieczenie i łzawienie oczu
  • uczucie piasku pod powiekami
  • napady kichania
  • obfita wodnista wydzielina
  • świąd i uczucie zatkania nosa połączone z ogólnym osłabieniem, zmęczeniem oraz poczuciem choroby 
  • czasami napady duszności mogące być zwiastunem astmy oskrzelowej. 

Charakterystyczny dla obrazu choroby jest czasowy związek pomiędzy wystąpieniem objawów a okresem pylenia uczulającej rośliny.
Jest to bardzo ważne najpierw dla prawidłowego rozpoznania przyczyny dolegliwości, a potem umiejętnego chronienia się w okresie wysokiego stężenia pyłku w powietrzu. 
Pylenie rozpoczyna się już bardzo wczesną wiosną i trwa aż do jesieni. 

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Jakie są pyłki roślin?

Pyłki roślin to maleńkie ziarniste zarodniki, które są produkowane przez rośliny i służą do rozmnażania się. Pyłki roślin są unoszone przez wiatr i mogą dostawać się do układu oddechowego, co może prowadzić do reakcji alergicznych u niektórych osób.

Pyłki roślin są produkowane przez różne gatunki roślin, takie jak trawy, drzewa, krzewy, chwasty czy kwiaty. Niektóre gatunki roślin produkują więcej pyłków niż inne, a także różne ilości pyłków w zależności od pory roku. Na przykład wiosną i latem pyłki roślin są obecne w dużych ilościach, co jest główną przyczyną sezonowych reakcji alergicznych