Jajeczkowanie

Istnieje ponadto wiele kobiet, u których jajeczkowanie nie występuje w każdym miesiącu, pomimo że miesiączkują regularnie, po prostu bywają cykle puste — bezjajeczkowe. Miałam kilka pacjentek, u których owulacje zdarzały się tylko na wiosnę czy w jesieni i w tym czasie zachodziły w ciążę. Jedna z naszych pacjentek niepłodnych bardzo cierpliwie robiła przez półtora roku pomiary ciepłoty porannej i co trzy—cztery miesiące badanie cytohormonalne cyklu. Wszystkie cykle były bezowulacyjne, aż nagle wystąpiło jeden raz jajeczkowanie i w tym miesiącu kobieta zaszła w ciążę, którą szczęśliwie donosiła i urodziła syna. Wynikałoby z tego, że wielokrotne badania stwierdzające brak owulacji nie przesądzają sprawy ostatecznie, ponieważ pojedyncze owulacje mogą się zawsze zdarzyć i nie należy tracić nadziei.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Czym jest jajeczkowanie?

Jajeczkowanie, inaczej owulacja, to proces, w którym komórka jajowa (jajeczko) jest uwalniana z jajnika i przemieszcza się do jajowodu, gdzie może zostać zapłodniona przez plemnik. Jajeczkowanie jest ważnym elementem cyklu menstruacyjnego kobiety i warunkuje jej płodność.

Jajeczkowanie zwykle występuje co miesiąc i trwa od kilku godzin do kilku dni. W czasie jajeczkowania komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia, a płodność kobiety jest największa. Po zapłodnieniu jajeczko przenosi się do macicy, gdzie rozpoczyna się proces ciąży.