Środki antykoncepcyjne

„Środki antykoncepcyjne — jak pisze Fłollo May — podobnie jak wszelkie przyrządy i maszyny mogą zwiększyć zakres naszej wolności wyboru. Ale dane nam nowe wolności i władza zwiększają również ambiwalencję i niepokój, które przejawiają się obecnie w banalizacji seksu i miłości. Dla dziewcząt, wedle dr. Seymoura Hallecka, szefa oddziału psychiatrycznego studenckiej służby zdrowia na uniwersytecie Wisconsin, powiedzieć »nie«, to zbyt duży kłopot. Banalizacja czegoś, podważanie sensu, mówienie «nie ma sprawy», to metoda unikania niepokoju. Czyż antykoncepcja nie jest nadużywana w służbie wyalienowanej, niewybiórczej postawy wobec seksu? Akt płciowy, który ma w sobie tak wielką moc, jest siłą oddziałującą na osobowość i gatunek — nie może być uważany za banalny i nieważny bez czynienia gwałtu na naszych ,,«naturach», jeśli nie na Naturze samej” .

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Rodzaje środków antykoncepcyjnych

Środki antykoncepcyjne to produkty lub metody stosowane w celu uniknięcia ciąży. Oto kilka rodzajów środków antykoncepcyjnych:

  1. Prezerwatywy: Są to lateksowe lub syntetyczne osłonki na penisa, które zapobiegają przeniesieniu nasienia do pochwy. Prezerwatywy chronią przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  2. Tabletki antykoncepcyjne: Są to pigułki, które należy codziennie przyjmować. Tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony, które zapobiegają owulacji i zmieniają wyściółkę macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja.
  3. Plastry antykoncepcyjne: Są to plastry, które należy przyklejać do skóry, np. na brzuchu lub udzie. Plastry antykoncepcyjne uwalniają hormony, które działają podobnie jak tabletki antykoncepcyjne.
  4. Wkładki wewnątrzmaciczne: Są to małe, elastyczne, plastikowe urządzenia, które są wprowadzane do macicy przez pochwę. Wkładki wewnątrzmaciczne uwalniają hormony, które zapobiegają ciąży.
  5. Iniekcje antykoncepcyjne: Są to iniekcje, które należy co kilka miesięcy powtarzać. Iniekcje antykoncepcyjne zawierają hormony, które uniemożliwiają owulację.