Zaburzenia dysoscjacyjne

Zaburzenie dysocjacyjne ( konwersyjne ) to utrata integracji pomiędzy wspomnieniami z przeszłości, poczuciem tożsamości, wrażeniami czuciowymi oraz kontrolą ruchów ciała .

Osoba taka, często nazywana jest marzycielem, co związane jest z tym, że świat realny zastępuje fantazjami, które mają ją uchronić przed konfrontacją z rzeczywistością. Swoją słabość oraz zależność od innych, zwłaszcza bliskich, manifestuje dość otwarcie uzyskując z tego dalsze korzyści, zmuszając otoczenie do udzielania opieki i wsparcia. Swoim zachowaniem wprowadza element manipulacji w kontaktach międzyludzkich, uzyskując tym samym zainteresowanie innych.

Często osiaga to odwołując się do sposobów funkcjonowania dziecka lub nastolatka – dziecięcy sposób mówienia i intonacji głosu, domaganie się zainteresowania, fantazjowanie.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Wyjaśnienia

zaburzeń emocjonalnych, które objawiają się rozdzieleniem emocji, myśli, świadomości lub ciała od siebie. Oto kilka możliwych objawów zaburzeń dysocjacyjnych:

  1. Zaburzenia tożsamości: zmiany w sposobie myślenia o sobie, niepewność co do swojej tożsamości lub występowanie kilku tożsamości.
  2. Zaburzenia pamięci: brak pamięci o ważnych wydarzeniach lub trudności z przypominaniem sobie szczegółów.
  3. Zaburzenia percepcji: doświadczanie rzeczywistości w sposób, który odbiega od normy, np. widzenie rzeczy, których nie ma lub słyszenie głosów.
  4. Zaburzenia ruchu: brak kontroli nad ruchami ciała lub brak świadomości swojego ciała.
  5. Zaburzenia emocjonalne: brak emocji lub nagłe zmiany nastroju.

Jeśli odczuwasz któryś z powyższych objawów, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub psychologiem. Zaburzenia dysocjacyjne wymagają leczenia specjalistycznego, aby zapobiec pogorszeniu się stanu zdrowia i zapewnić dobre samopoczucie.