Anestezjologia
Premedykacja
Znieczulenie ogólne (narkoza)
Znieczulenie przewodowe:
- rdzeniowe
- zewnątrzoponowe
- splotu ramiennego
- inne
Znieczulenie do różnych zabiegów
- chirurgia ogólna
- kardiochirurgia
- ginekologia z położnictwem
- neurochirurgia
- inne
Znieczulenie u dzieci
Znieczulenie w chirurgii „jednego dnia”
Pacjent po zabiegu operacyjnym
Intensywna terapia
- wskazania do intensywnej terapii
- monitorowanie
- wstrząs
- dla ciekawych
Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.
Wyjaśnienia
Anestezjologia to dziedzina medycyny zajmująca się znieczulaniem pacjentów podczas zabiegów chirurgicznych i innych procedur diagnostycznych lub leczniczych. Anestezjolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w zapewnianiu pacjentom bezbolesnego przebiegu zabiegów poprzez stosowanie różnych metod znieczulenia, takich jak znieczulenie ogólne, miejscowe czy epiduralne. Ich zadaniem jest również monitorowanie stanu pacjenta podczas zabiegu i zapewnienie odpowiedniej opieki pooperacyjnej.
Zazwyczaj pacjenci kontaktują się z anestezjologiem w momencie, gdy zostają zakwalifikowani do zabiegu chirurgicznego lub innej procedury medycznej wymagającej znieczulenia. Wtedy to anestezjolog będzie miał okazję dokładnie zbadać pacjenta i zaplanować odpowiednią metodę znieczulenia. Warto jednak pamiętać, że anestezjolodzy są również specjalistami od leczenia bólu i mogą pomóc osobom cierpiącym na chroniczny ból lub bóle pooperacyjne. W takich przypadkach warto skontaktować się z anestezjologiem w celu uzyskania pomocy i porady.