Kuchnia seksualna
Przez wiele lat, rozwiązując kolejne tajemnice „kuchni seksualnej”, szukałam klucza do fizjologicznych odczuć i przeżyć, sposobu ich wykorzystania tak, aby osiągnąć maksymalną satysfakcję. Pisałam o niezmiernie ważnej roli mężczyzny w rozbudzeniu wrażliwości erotycznej u partnerki. Podawałam również szereg metod, jakimi kobieta może sobie pomóc, współdziałając jako partner, a nie tylko obiekt zabiegów seksualnych mężczyzny.
Z upływem czasu mężczyźni zaczęli pytać z niepokojem — czyżby tylko od mężczyzny zależało, czy kobieta jest zimna, czy gorąca? Jak się okazało, kobiety szybko wyciągnęły własne wnioski z literatury seksuologicznej. Wiedziały już teraz, co mężczyzna musi, co powinien, i zaczęły twardo egzekwować te powinności. Ale w zamęcie wojen seksualnych zepchnięto na margines wiedzę o tym, co kobieta powinna robić ze swej strony, o czym powinna wiedzieć rozważając granice możliwości swojej fizjologii, nad czym warto popracować.
I tak oświata seksualna nieoczekiwanie wydała niedojrzałe, zatrute owoce. Rozpoczęło się okrutne i bezwzględne „polowanie na orgazm”. Polowanie to rozbijało rodziny, spychało na margines racje dzieci, zrobiło z mężczyzny przyjaciela i obrońcy postać smętnego, słabiutnika z wywiadów, że zdarzało się jej onanizować w dzieciństwie, to znaczy, że jest zdolna do przeżywania orgazmu i całkowicie normalna. A czy będzie go odczuwała przy współżyciu z mężem, to tylko kwestia większej lub mniejszej pracy, starań i wysiłku z obu stron, żeby w ten czy inny sposób dopiąć swego i orgazm osiągnąć. Porównując grupę kobiet zgłaszających się z powodu oziębłości i kobiet bez takich pro¬blemów zwracam jeszcze uwagę na znaczenie elementu męskiego przy osiąganiu orgazmu przez kobietę.
Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.
Wpływ chorób na życie seksualne
Choroby mogą mieć różny wpływ na życie seksualne, w zależności od rodzaju choroby i nasilenia objawów. Oto kilka przykładów:
- Choroby układu krążenia – Choroby układu krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze lub choroba wieńcowa, mogą prowadzić do zaburzeń erekcji u mężczyzn. Może to mieć wpływ na ich życie seksualne, ponieważ mogą mieć trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji.
- Choroby tarczycy – Choroby tarczycy, takie jak niedoczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy, mogą prowadzić do zaburzeń hormonalnych, co może mieć wpływ na libido (popęd płciowy) i funkcje seksualne.
- Choroby psychiczne – Choroby psychiczne, takie jak depresja, lęk lub schizofrenia, mogą prowadzić do zaburzeń seksualnych, takich jak brak libido, zaburzenia erekcji lub zaburzenia orgazmu.
- Choroby układu moczowego – Choroby układu moczowego, takie jak cukrzyca lub choroba nerek, mogą prowadzić do zaburzeń erekcji u mężczyzn i do suchości pochwy u kobiet, co może mieć wpływ na ich życie seksualne.
- Choroby nowotworowe – Choroby nowotworowe, takie jak rak prostaty lub rak piersi, mogą prowadzić do zaburzeń seksualnych, takich jak brak libido, zaburzenia erekcji lub zaburzenia orgazmu, w zależności od miejsca i nasilenia choroby.