Matki jemioły

Lata płyną, dzieci rosną i dorastają, a problemy wcale nie maleją. Sprawę, o której teraz będę pisać, nazwałam zagadnieniem matki jemioły, matki, która przyzwyczajona do stałej obecności mężczyzny w domu, a syn jej już wchodzi w wiek męski (najczęściej takie układy zdarzają się przy jedynakach), zaczyna go traktować zastępczo, jak stałego towarzysza życia. Nie chodzi tu w zasadzie o sprawy seksualne, chociaż i takie przypadki trafiają do gabinetu seksuologa wcale nierzadko. Wystarczy ścisłe powiązanie tysiącem nici życia własnego z życiem syna. Powiązania te rozwijają się stopniowo. W pierwszej fazie kobieta pomału uzależnia całkowicie swego syna od siebie, traktując go jak idealna żona i na dokładkę matka.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Skąd to wynika?

Mocne przywiązanie matki do syna może wynikać z wielu różnych czynników. Oto kilka przykładów:

  1. Biologiczne uwarunkowania – Matki mogą odczuwać mocne przywiązanie do swoich synów z powodu biologicznych uwarunkowań, takich jak hormony lub instynkt macierzyński.
  2. Emocjonalne potrzeby – Matki mogą odczuwać mocne przywiązanie do swoich synów, ponieważ synowie mogą być źródłem emocjonalnej satysfakcji i spełnienia. Matki mogą także odczuwać silną potrzebę ochrony i opieki nad synami.
  3. Wzorce rodzinne – Mocne przywiązanie matki do syna może być również wynikiem wzorców rodzinnych lub doświadczeń z dzieciństwa. Matka, która była blisko związana z własnym matką lub ojcem, może pragnąć odtworzyć tę relację z własnym dzieckiem.