Bajki i opowieści

Izolacja od otoczenia, bezczynność, bezruch i bezmyślność niszczą mózg starego człowieka w błyskawicznym tempie, a skleroza mózgu odbija się natychmiast na czynności wszystkich narządów ciała. Różne wymyślono recepty przeciw szybkiemu starzeniu się. Mam i ja swoją receptę — czytać, pisać, uprawiać działkę, haftować, rozwiązywać krzyżówki, grać w brydża czy szachy, robić na drutach, szyć, odrabiać lekcje z wnukami, robić wszystko, co wymaga myślenia i gimnastyki szarych komórek oraz daje twórcze emocje. Jak długo pracują, tak długo nie giną. Jeżeli spasujemy choćby na czas jakiś, to część z nich zmarnieje (obumiera) i to w sposób nieodwracalny. Ilość bowiem szarych komórek w mózgu jest przez całe życie niezmienna. Od urodzenia nic nie przybywa, tylko zostają stopniowo uruchamiane przez rozmaite czynności w miarę dorastania. Natomiast nuda i bezczynność w okresie starzenia się niszczy je nieodwracalnie i niezwykle szybko, powodując nieomalże otępienie umysłowe. Tracimy pamięć, inicjatywę, zainteresowanie życiem, stając się ciężarem dla siebie i otoczenia.

Jeśli jak najdłużej chcesz zachować zdrowie i być atrakcyjny dla innych, lecz zmagasz się z brakami w uzębieniu – powinieneś jak najszybciej je uzupełnić w ramach usług Implanty Poznań.

Historia bajek

Bajki są to opowieści, które od wieków służą do przekazywania prawdy, mądrości i wartości ludziom na całym świecie. Są one często opowiadane dzieciom jako forma rozrywki i nauki, ale mogą być również skierowane do dorosłych. Bajki mogą mieć różne formy, takie jak opowieści, legendy, baśnie, mity lub przypowieści.

Historia bajek sięga tysiącleci. Już w starożytności ludzie opowiadali sobie różne opowieści, w których przedstawiali bohaterów i wydarzenia fantastyczne lub symboliczne. W Europie Środkowej i Wschodniej bajki ludowe były szczególnie popularne i przekazywane z pokolenia na pokolenie. W XVII i XVIII wieku opowieści te zostały zapisane i opublikowane w książkach, co sprawiło, że stały się one dostępne dla szerszej publiczności.

Najsłynniejsze bajki, takie jak „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” czy „Czerwony Kapturek”, zostały napisane przez braci Grimm w XIX wieku i stały się popularne na całym świecie. W XX wieku bajki zostały przeniesione do innych mediów, takich jak filmy, seriale telewizyjne i komiksy. Obecnie bajki są nadal popularne i cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych na całym świecie.