Ciąża

Ciąża to stan, w którym w organizmie kobiety rozwija się nowe życie. Z biologicznego punktu widzenia ciąża rozpoczyna się w momencie zapłodnienia jajeczka przez plemnik. Zapłodnienie może nastąpić w drogach rodnych kobiety, gdy plemnik dostanie się do jajowodu i zapłodni jajeczko, które znajduje się w jajniku i jest gotowe do zapłodnienia.

Po zapłodnieniu jajeczko przenosi się do macicy, gdzie rozwija się w zarodek i potem w płód. W ciągu pierwszych kilku tygodni ciąży zarodek przekształca się w płód, który rozwija się do momentu porodu. W ciągu 9 miesięcy ciąży płód rozwija się w macicy i otrzymuje składniki odżywcze oraz tlen z krwi matki za pośrednictwem łożyska.

Ciąża jest okresem intensywnych zmian zarówno dla organizmu kobiety, jak i dla rozwijającego się płodu. Ważne jest, aby kobieta ciężarna była pod opieką lekarza, który będzie monitorował rozwój ciąży i zapewni odpowiednie leczenie i opiekę.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.