Dlaczego tak jest

Dawniej pytanie, dlaczego tak się dzieje, że pierwsze doświadczenia seksualne rozczarowują dziewczęta, pozostawało bez odpowiedzi albo odpowiedź brzmiała — tak być musi, bo taki jest los kobiety. Obecnie wiemy już, że jest to okres niskiego i średniego poziomu hormonów estrogennych, w związku z czym pobudliwość jest mniejsza i reakcje słabsze.

Jeśli jak najdłużej chcesz zachować zdrowie i być atrakcyjna dla innych, lecz zmagasz się z brakami w uzębieniu – powinnaś jak najszybciej je uzupełnić w ramach usług Implanty Poznań.


Ale co z tego, że wiemy, kiedy równocześnie wszyscy seksuolodzy przekonują nas w różnych publikacjach, że orgazm powinien być. Jak powinien — to szukamy przyczyn. A że najłatwiej zrzucić winę na kogoś innego — że nie tak pieści, że preludium za krótkie itd. — więc wszystkiemu winien oczywiście partner. Współczesny konsumpcyjny model życia rodzi wymagania, aby wszystko było natychmiast i w najlepszym gatunku, jak na przykład kolorowy telewizor. A nie łaska zacząć od małego radia na baterie?


Nie przyjdzie nam do głowy, że stopniowo, w miarę współżycia, czy czasem dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka, dochodzimy do pełnej dojrzałości seksualnej, której towarzyszy coraz intensywniejsze odczuwanie wszystkich podniet oraz wzrost potrzeb seksualnych. Młode kobiety zazwyczaj niecierpliwie usiłują poganiać sprawę, zamiast… przeczekać. Niejednokrotnie zdarza się, że małżeństwo skłócone nadaremnym oczekiwaniem na orgazm u żony rozpada się. On i ona wchodzą w nowe układy płciowe i nagle okazuje się, że dotychczasowa zimna kobieta, która przekroczyła trzydziestkę, staje się bardzo, ale to bardzo ciepła. Cała promieniuje szczęściem i dosytem seksualnym, a były mąż ogląda się za siebie z zazdrością, myśląc — dlaczegośmy się właściwie rozeszli?

Orgazm w związku

Orgazm jest fizjologicznym zakończeniem fazy podniecenia seksualnego i jest związany z wystąpieniem szeregu zmian fizjologicznych w ciele, takich jak skurcz mięśni, podniesienie ciśnienia krwi i tętna oraz wydzielanie hormonów. Doświadczenie orgazmu może być różne dla różnych osób i może zależeć od wielu czynników, takich jak:

  1. Stan emocjonalny i psychiczny: dobre samopoczucie, brak stresu i lęków oraz pozytywne nastawienie do seksu mogą sprzyjać doświadczaniu orgazmu.
  2. Zdrowie fizyczne: choroby i leki, które mogą wpływać na układ hormonalny i nerwowy, mogą również wpływać na zdolność do osiągania orgazmu.
  3. Umiejętności seksualne: niektóre osoby mogą mieć trudności z osiągnięciem orgazmu ze względu na brak wiedzy lub doświadczenia seksualnego, brak wiedzy na temat swojego ciała i potrzeb seksualnych oraz brak umiejętności komunikowania się z partnerem.
  4. Czynniki zewnętrzne: niektóre osoby mogą mieć trudności z osiągnięciem orgazmu podczas seksu w miejscach publicznych lub w obecności innych osób ze względu na brak prywatności i brak swobody.
  5. Partner seksualny: relacja z partnerem, poziom atrakcyjności i intymność mogą wpływać na zdolność do osiągania orgazmu.
  6. Rodzaj stosunku seksualnego: niektóre osoby mogą mieć trudności z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku penetracyjnego, ale mogą być bardziej skłonne do doświadczania orgazmu podczas innych rodzajów aktywności seksualnej, takich jak masturbacja lub stosunki oralne.