Kobiety współczesne

Kobiety współczesne, po przestudiowaniu wielu publikacji seksuologicznych, doszły do wniosku, że atrybutem pełnej kobiecości, a także nowoczesności, jest przeżywanie orgazmu zawsze. Utrwalenie się takich poglądów w mentalności kobiet rodzi wiele rozczarowań i pro¬wadzi niejednokrotnie do zupełnie nie przemyślanych decyzji, niszczących dom i rodzinę.
Nie szukając daleko — niedawno w poradni studenckiej rozmawiałam z dziewczyną. Drobna, miła, ładna blondynka. Siedziała po drugiej stronie biurka i patrzyła na mnie oczami zaszczutego zwierzątka. Znowu problem orgazmu… Czteroletnie, udane i kochające się małżeństwo z jednym dzieckiem. Po całym dniu pracy, kłopotów, kolokwiów i innych denerwujących zajęć oboje przychodzą wieczorem do domu i zamiast zostawić wszystkie troski i stresy za drzwiami swego mieszkania, a nawet w ostateczności pokłócić się ze sobą (oczywiście nie przy kolacji ani nie w łóżku) — stwarzają sobie upiora, który wkrada się w najintymniejsze partie ich życia.
Zastanawiam się, jak to jest, że ludzie z większości najżyczliwszych porad i pouczeń zmierzających do przybliżenia im szczęścia i zadowolenia z życia, ukręcają na siebie nowy bat.
Dziewczyna wykończona zupełnie szuka u mnie pomocy, ponieważ ciągle jeszcze nie mogą z mężem osiągnąć orgazmu, takiego „prawdziwego”.

Wpływ mediów społczenościowych na kobiety

Media społecznościowe mogą mieć różne wpływy na kobiety, w zależności od tego, jak są one wykorzystywane. Media społecznościowe mogą być narzędziem pozytywnym, które umożliwia kobietom nawiązywanie kontaktów, dzielenie się swoimi doświadczeniami i poglądami oraz uzyskanie wsparcia i inspiracji od innych. Mogą również być używane do promowania różnorodności i równości oraz do walki z dyskryminacją i nierównościami.

Jednocześnie media społecznościowe mogą też mieć negatywny wpływ na kobiety, szczególnie jeśli są one narażone na nieodpowiednie treści lub doświadczają cyberprzemocy. Mogą też prowadzić do porównywania się z innymi i niezdrowej rywalizacji, a także do nadmiernego nakładania na siebie presji i uzależnienia od mediów społecznościowych. Dlatego ważne jest, aby kobiety rozsądnie korzystały z mediów społecznościowych i chroniły swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne.