Abstynencja Seksualna

Abstynencja płciowa

Abstynencja płciowa. Wiele się dyskutuje na temat szkodliwości czy nieszkodliwości abstynencji płciowej. Może abstynencja wpływać na zanikanie odruchów seksualnych i wzrastanie trudności z odbyciem stosunku: przedwczesny czy niewczesny wytrysk lub — szczególnie w późniejszym wieku — zaburzenia wzwodu. Ale jak dotąd nie spotka¬łam się ze stwierdzeniem szkodliwego wpływu abstynencji na płodność lub czynność hormonalną jąder.

Dlaczego odmawiam uprawiania seksu (i jak ty też możesz)

Każdy ma ten moment, w którym są w ferworze chwili i ściany spadają. Czujesz, jak twoje ciało reaguje na kogoś innego, z ich dotykiem wysyłającym iskry przez ciebie. Jesteś tak zsynchronizowany z nimi, że jest to prawie przerażające. I wtedy, nagle, to się skończyło. Po prostu za dużo się działo, żebyście mogli skończyć to, co zaczęliście. Czy to brak pożądania seksualnego, czy kłopotliwa sytuacja w związku, niektórzy ludzie po prostu nie mogą dostać się do worka bez względu na to, jak bardzo się starają. Ale nie wszyscy są skłonni przyznać to na głos. Chcą, aby inni ludzie myśleli, że wszystko jest w porządku, że mają partnerów, którzy są bardziej niż szczęśliwi, aby wskoczyć do łóżka, gdy tylko pojawi się nastrój. I chociaż są ludzie, którzy pasują do tego opisu, jest też wielu, którzy nie pasują. Ludzie tacy jak my odmawiają uprawiania seksu z naszymi partnerami, ponieważ nie możemy poradzić sobie z całym tym gównem, które się z tym wiąże – zwłaszcza gdy czujemy się odrzuceni przez naszego partnera lub w toksycznej sytuacji w związku. Ten artykuł jest tutaj, aby pomóc wyjaśnić, dlaczego i jak można uwolnić się od takich negatywnych myśli seksualnych, jak również zaoferować kilka pomocnych wskazówek, jak można to zrobić samemu, zamiast pozwolić partnerowi dyktować swój proces podejmowania decyzji za zamkniętymi drzwiami.

Co jest źródłem twojej odmowy seksualnej?

Odmowa seksualna to stan psychiczny, który występuje, gdy osoba po prostu nie chce uprawiać seksu ze swoim partnerem z różnych powodów. Może się to zdarzyć na każdym etapie związku, ale bardziej prawdopodobne jest, że wystąpi w fazie przejściowej związku. Dzieje się tak dlatego, że ludzie, którzy odmawiają uprawiania seksu, zwykle czują, że ich partner nie jest emocjonalnie gotowy, aby to zrobić albo z powodu wielu emocjonalnych rzeczy, które dzieją się w ich życiu, albo w wyniku poprzednich złych doświadczeń. Z tego powodu partner może po prostu czuć się odrzucony, zraniony, a nawet zły, co prowadzi do odmowy ze strony partnera i braku pożądania seksualnego ze strony osoby, która ma go pragnąć. Istnieje kilka powodów, dla których ktoś może nie być zainteresowany seksem. Wiele osób jest po prostu zbyt zmęczonych i rozproszonych. Inni stwierdzają, że mają okres lub boli ich brzuch i nie mają ochoty angażować się w stosunek. Są też osoby, które po prostu wolą skupić się na innych rzeczach podczas seksu. Te powody są uzasadnione i nie powinny być odbierane negatywnie przez partnera.

Czy jest to brak lub odrzucenie ze strony partnera?

Jeśli nie uprawiasz seksu, ponieważ nie masz ochoty na seks ze swoim partnerem, to najprawdopodobniej jest to brak pożądania z Twojej strony. Może to być wynikiem wielu czynników. Być może jesteś zbyt zmęczony, pod wpływem pogody lub doświadczasz innej emocji, która zajmuje twoją przestrzeń psychiczną. Jeśli twój partner nie doświadcza tych rzeczy, to może czuć się odrzucony i zły, co może spowodować, że przestanie inicjować seks, jak również. Jeśli czujesz, że twój partner nie chce uprawiać seksu z tobą, ale w rzeczywistości po prostu unika go, może to być również przyczyną odczuwania odrzucenia.

Dlaczego uprawianie seksu jest dla ciebie takie trudne?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz odmawiać uprawiania seksu. Wspomnieliśmy już o niektórych z nich powyżej, ale istnieją również problemy związane z relacjami i napaściami seksualnymi, które mogą spowodować, że ktoś odrzuca seks. Jest to najczęstsza i najbardziej prawdopodobna przyczyna Twojej odmowy. Po tym, jak sam doświadczyłeś wykorzystywania seksualnego lub napaści, możesz rozwinąć blokadę psychiczną lub lęk wokół seksu z powodu traumy, którą przeszedłeś. Możesz czuć się zbyt niebezpiecznie lub nawet zbyt winna, aby uprawiać seks. Może to wpływać na wszystkie aspekty twojego życia, nie tylko na życie seksualne. Może to wpływać na twoje przyjaźnie i związki, nawyki żywieniowe, sen, pewność siebie itp.

Jak możesz pokonać swoją odmowę uprawiania seksu?

Przy tak wielu powodach, które stoją za twoją odmową, często może być trudno się z nią uporać. Ale można to zrobić. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to poszukać jakiejś profesjonalnej pomocy. Może to być terapeuta, doradca, psycholog lub doradca ds. leków. Uzyskaj sobie pomoc, a następnie zacznij pracować nad swoją odmową. Upewnij się, że dobrze się odżywiasz, dobrze śpisz, regularnie ćwiczysz i spędzasz czas z ludźmi i zajęciami, które sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą. Upewnij się, że nie jesteś zestresowany żadnymi aktualnymi problemami w związku. Jeśli tak, popracuj nad tym, aby je zakończyć. Spróbuj zidentyfikować, co wywołuje Twoją odmowę. Jeśli masz problemy w związku, zajmij się nimi z głową. Możesz spróbować porozmawiać ze swoim partnerem, członkiem rodziny lub przyjacielem, albo napisać dziennik o tym, co cię trapi. Jeśli masz problemy ze swoim zdrowiem psychicznym, upewnij się, że uzyskasz pomoc.

Wniosek

Z odmową seksualną mamy do czynienia wtedy, gdy ktoś po prostu nie ma ochoty na seks ze swoim partnerem. Może się to zdarzyć na każdym etapie związku, ale bardziej prawdopodobne jest, że wystąpi w fazie przejściowej związku. Istnieje wiele powodów, dla których ktoś odmawia seksu, takich jak okres, uraz, stres, problemy w związku lub napaść seksualna w przeszłości. Jeśli sama doświadczyłaś wykorzystywania seksualnego lub napaści, możesz mieć blokadę psychiczną lub lęk przed seksem z powodu przeżytej traumy. Możesz czuć się zbyt niebezpiecznie lub nawet zbyt winna, by uprawiać seks. Może to wpływać na wszystkie aspekty twojego życia, nie tylko na życie seksualne. Może to wpływać na przyjaźnie i związki, nawyki żywieniowe, sen, pewność siebie itp. Istnieje wiele sposobów, w jaki można pokonać odmowę uprawiania seksu, takich jak zajęcie się kwestiami związanymi z relacjami, dobre odżywianie, uzyskanie pomocy dla zdrowia psychicznego i tak dalej. Istnieje również wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby twój partner był bardziej komfortowy w inicjowaniu seksu, takich jak upewnienie się, że jesteś wygodny, jak również upewnienie się, że twój partner ma wystarczająco dużo prywatności.