Telefon

Jakim potworem potrafi być tak niewinny na pozór „stworek”, zwany telefonem. Siedzi skulony na stoliku, patrzy na nas oczami cyfr na tarczy i… milczy. Czekamy godziny… dni… noce…, a on milczy! Czasem zadzwoni, rzucamy wszystko, pędzimy co tchu, a tu… ciocia czy koleżanka. Chińska tortura wody, gdy dniami i nocami kapią krople wody na głowę delikwenta, aż w końcu od tego zwariuje — nie umywa się nawet do tortury telefonu, ale o tym wiedzą tylko kobiety zakochane bez wzajemności.
Nie wiem, co gorsze? Czy brak jakichkolwiek przygód i afirmacji swojej kobiecości, czy gwałtowne zerwanie namotanych więzów, opłacone zdrowiem, spokojem i zmarnowaniem w istocie rzeczy wypoczynku? Ale czy można tu coś komuś radzić, gdy życie samo reżyseruje najrozmaitsze układy? Jedno tylko co mogę poradzić celem uniknięcia zbyt bolesnych doświadczeń, to bawić się, szaleć, ale mieć oczy szeroko otwarte i nie angażować się zbyt na serio w sytuacje niepewne czy z różnych względów niepożądane.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Historia telefonu

Telefon jest urządzeniem służącym do przesyłania dźwięku na odległość, co umożliwia rozmowę z innymi ludźmi. Historia telefonu sięga kilku wieków wstecz i jest pełna ewolucji i przełomów technologicznych. Oto kilka ważnych wydarzeń w historii telefonu:

  1. 1876 rok – Alexander Graham Bell wynalazł telefon i zarejestrował patent na to urządzenie.
  2. 1877 rok – Thomas Edison skonstruował pierwszy telefon publiczny, który pozwalał na połączenie z linią telefoniczną za pomocą monet.
  3. 1927 rok – został wynaleziony telefon z klawiaturą, co umożliwiło automatyczne przekierowywanie połączeń.
  4. 1946 rok – został wynaleziony telefon bezprzewodowy, co umożliwiło korzystanie z telefonu w dowolnym miejscu w domu.