Ruch

Ruch bowiem w dusznej kuchni, stanie w kolejkach czy bieganie po piętrach, przeważnie w źle przewietrzonych pomieszczeniach w pracy, wcale nie wpływa na uspokojenie i dotlenienie organizmu. Natomiast wieczorny spacer, kiedy staramy się nie myśleć o niczym albo wyłącznie o rzeczach przyjemnych, oddychamy wolno przeponą — na cztery wolne kroki wdech, na cztery wolne kroki wydech — poprawia krążenie, wzbogacając krew w tlen i oczyszcza układ nerwowy z nagromadzonych przez cały dzień toksycznych substancji. Wdech robimy w czasie spaceru rozszerzając maksymalnie klatkę piersiową (łokcie lekko odginając na zewnątrz, aby nie uciskały żeber) oraz przeponę, która wciska się i uwypukla do jamy brzusznej. Wydech robimy opróżniając klatkę piersiową (przyciskając łokcie do boków) oraz wciągając przeponę do klatki piersiowej. Wydech musi trwać tak długo, aby usunąć zalegające, nie używane powietrze w zakamarkach płuc, do momentu, aż usłyszymy lekki syczący dźwięk w pustych oskrzelach.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Wpływ ruchu na zdrowie człowieka

Ruch jest bardzo ważny dla zdrowia człowieka i ma wiele korzyści dla jego organizmu. Oto kilka przykładów:

  1. Poprawa sprawności fizycznej: Regularny ruch pomaga zwiększyć wytrzymałość i siłę mięśni, co może przyczynić się do lepszej sprawności fizycznej.
  2. Poprawa zdrowia serca: Ruch pomaga poprawić krążenie krwi i obniżyć ciśnienie krwi, co może zmniejszyć ryzyko chorób serca.
  3. Poprawa koordynacji ruchowej: Uprawianie ruchu może pomóc w poprawie koordynacji ruchowej i zwinności.
  4. Poprawa samopoczucia: Ruch może pomóc poprawić nastrój i zmniejszyć stres.
  5. Poprawa jakości snu: Regularny ruch może pomóc poprawić jakość snu i zmniejszyć ryzyko bezsenności.
  6. Poprawa kondycji: Ruch pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu i poprawić jego ogólną kondycję.
  7. Zmniejszenie ryzyka chorób: