Dolegliwości

alergia
anemia
stwardnienie tętnic
zapalenie stawów
podwyższone ciśnienie tętnicze
drożdżyca
depresja
cukrzyca
przeziębienie i grypa
problemy skórne
dolegliwości sercowe i krążenia
niedocukrzenie
klimakterium
bóle głowy i migrena
schorzenia wątroby i pęcherzyka żółciowego

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Kiedy warto brać witaminy?

Witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i powinny być dostarczane zarówno z pożywieniem, jak i w formie suplementów. Istnieją pewne sytuacje, w których warto rozważyć suplementację witamin:

  1. Brak odpowiedniej ilości witamin w diecie: Jeśli dieta jest niedoborowa w witaminy, suplementacja może być konieczna, aby uzupełnić braki.
  2. Określone choroby lub stany: Niektóre choroby lub stany, takie jak cukrzyca, choroby układu pokarmowego czy choroby wątroby, mogą prowadzić do niedoboru witamin. W takich przypadkach suplementacja może być wskazana.
  3. Wiek: Starzenie się organizmu może prowadzić do spadku absorpcji witamin, dlatego osoby starsze mogą potrzebować większej ilości witamin w diecie lub w formie suplementów.
  4. Ciąża i karmienie piersią: Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą potrzebować większej ilości niektórych witamin, takich jak kwas foliowy, witamina D