W poszukiwaniu metody badań

Bez mała pół wieku temu A. Kinsey (1956 r.) wykazał za pomocą badań ankietowych na wielu tysiącach amerykańskich kobiet, że około 70 procent z nich nie odczuwa orgazmu przy stosunku.
W latach pięćdziesiątych zrobiłam podobne, aczkolwiek nie tak masowe badania ankietowe oziębłości u kobiet. Kobiety te miały przeciętnie około trzydziestki, a więc należały do pokolenia wojennego i częściowo przedwojennego. Ankiety wykazały analogiczne wyniki jak u Kinseya. Otóż około 70 procent kobiet nigdy nie odczuwało orgazmu przy współżyciu i nigdy ,,te sprawy” nie wychodziły im tak, jak sądziły, że powinny wychodzić, a często nawet nie uświadamiały sobie tego — po prostu nie było problemu.
Z założenia, że „powinny”, wyrosło z upływem lat — w miarę rozwoju oświaty seksualnej — mnóstwo kłopotów. Gdy w sprawach z re¬guły układających się spontanicznie, powiązanych z przeżyciami nerwowymi, psychicznymi i uczuciowymi między dwojgiem ludzi zaczynamy dyktować, co być powinno, a co nie — popełniamy śmiertelny grzech. Tego rodzaju dyspozycje mogą tylko wywołać jeszcze większe stresy. Czytelnicy dochodzą do wniosku po przeczytaniu książki, że to powinno być! A dlaczego u mnie w takim razie jest inaczej?

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Badania o orgazmie

Naukowcy podali, że aż 80% kobiet nie ma orgazmu podczas stosunku. 4 na 5 kobiet nie szczytuje podczas współżycia. Podpowiadamy, jak to zmienić!

Journal of Sex & Marital Therapy opublikowało badania ankietowe w których wzięło udział 1000 kobiet w wieku od 18 do 94 lat.  Z ich wyników wynika, że znaczna większość kobiet nie przeżywa orgazmu bez stymulacji łechtaczki.
Kobiety, które nie szczytują podczas stosunku uważały się za „inne”, bo nie potrafią ”dojść” i czuły się osamotnione, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę problem dotyczy większości pięknej płci. Do tej pory nikt nie prowadził takich badań na forum publicznym. Dlatego temat kobiecego orgazmu był swoim tematem tabu. Zarówno kobiety przez to, że nie szczytują podczas penetracji czują się „gorsze” jak i mężczyźni, którzy mają poczucie, że nie potrafią dać satysfakcji swoim partnerkom.

Więc wychodzi na to, że kobiety, które dochodzą do orgazmu podczas stosunku powinny czuć się szczęśliwe i spełnione. Niestety należą do mniejszości. Natomiast reszta też nie powinna się martwić, bo… wystarczy włączyć stymulację łechtaczki do regularnego współżycia, by orgazm stał się osiągalny – podpowiadają naukowcy.