Przepuklina rozworu przełykowego

Przepuklina rozworu przełykowego to ubytek przepony oddzielającej jamę brzuszną od klatki piersiowej z częściowym lub całkowitym przemieszczeniem żołądka (a czasem i innych narządów) przez rozwór przełykowy przepony do klatki piersiowej. Jest wrodzona i nabyta.

Objawy:

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Jak wyleczyć?

Przepuklina rozworu przełyku to stan, w którym fragment przełyku wystaje przez otwór w mięśniu międzyprzeponowym i może dochodzić do zablokowania przełyku. Może to prowadzić do trudności z połykaniem, uczucia duszności, bólu brzucha i wymiotów.

Leczenie przepukliny rozworu przełyku zależy od jej rozmiaru i stopnia zaawansowania. W niektórych przypadkach leczenie może polegać na stosowaniu leków, takich jak leki przeciwbólowe i leki zwężające naczynia krwionośne, które pomagają zmniejszyć obrzęk i ból. W innych przypadkach leczenie może wymagać operacji, podczas której lekarz usunie przepuklinę i zszyje otwór w mięśniu międzyprzeponowym.

Jeśli podejrzewasz, że masz przepuklinę rozworu przełyku, skonsultuj się z lekarzem, który zdiagnozuje stan i zaleci odpowiednie leczenie. Ważne jest, aby leczyć przepuklinę rozworu przełyku tak szybko, jak to możliwe, ponieważ może to prowadzić do poważnych powikłań, takich jak krwawienie z przełyku lub uszkodzenie przełyku.