Odpowiedni moment

Najważniejszym problemem jest uchwycenie momentu, kiedy należy przerwać na chwilę bodźce lub wyłączyć się psychicznie, myśląc przez chwilę o rzeczach obojętnych. Aby sobie z tym poradzić, trzeba pilnie obserwować swoje reakcje fizyczne, co pozwala uchwycić właściwy moment do hamowania. Drażniąc członek doprowadzony do pełnego wzwodu, dalej obserwujemy uważnie objawy narastającego podniecenia: zgrubienie cewki moczowej, wyczuwalnej na spodniej stronie członka w postaci twardego wałeczka, rozchylanie się ujścia cewki, intensywne zaczerwienienie żołędzi aż do koloru wiśniowego i na koniec pojawienie się w ujściu cewki kropli śluzu, sygnalizującej bliskość orgazmu. Wtedy właśnie należy na kilka chwil przerwać bodźce i odczekać, aż ujście się zamknie i objawy podniecenia zaczynają się cofać. Nie należy czekać aż do słabnięcia wzwodu, ale ponownie doprowadzić do uzyskania wszystkich wyżej opisanych objawów i znowu przerwać bodźce. Manipulacje takie można powtarzać kilkakrotnie, co przedłuża okres pełnego wzwodu dowolnie — do piętnastu i trzydziestu minut.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Czy istnieje właściwy moment?

Najlepszy moment na stosunek seksualny zależy od indywidualnych preferencji i sytuacji. Ważne jest, aby oboje partnerów byli gotowi i chcieli uprawiać seks oraz aby byli w bezpiecznym i intymnym miejscu.

Jeśli staracie się o dziecko, najlepszy moment na stosunek seksualny to czas, kiedy kobieta ma owulację, czyli wydzielanie jajeczka z jajnika. Owulacja zwykle ma miejsce około 14 dni po rozpoczęciu miesiączki i trwa kilka dni. Możesz sprawdzić, czy masz owulację, mierząc temperaturę ciała codziennie rano przed wstaniem z łóżka lub stosując testy owulacyjne.

Jeśli nie staracie się o dziecko i chcecie uniknąć ciąży, ważne jest, aby stosować skuteczną metodę antykoncepcyjną, taką jak prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne lub aparaty wewnątrzmaciczne.

Pamiętaj, że seks to ważna i intymna część życia i ważne jest, aby oboje partnerów byli zadowoleni i komfortowo podczas stosunku seksualnego. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy dotyczące seksu lub antykoncepcji