Obrzezanie

Obrzezanie zapobiegało różnego rodzaju schorzeniom członka. Wycinanie łechtaczek też miało swój cel. I tu wracamy do wspomnianej wcześniej rozmowy z etnografem afrykańskim. Co się okazało? U mężczyzn obrzezanych w wieku niemowlęcym lub w okresie dojrzetaczka jest zasadniczym receptorem i jak gdyby dysponentem orgazmu. Otóż zachwiała się moja wiara w ten pewnik po rozmowie z etnografem z Bantu. U dziewcząt murzyńskich bowiem łechtaczki nie było, a orgazmy przy stosunku były i musiały to być orgazmy pochwowe, chociaż, jak wynika z wywodów Mastersa i Johnson, pochwowych orgazmów nie ma, są tylko łechtaczkowo-pochwowe.

Zadbaj również o swoje zęby, umów się do kliniki dentystycznej, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia przy pomocy implantów dentystycznych. Zęby są jednym z najważniejszych części ciała. Problemy z zębami mają tendencję do przenoszenia się na inne części ciałą. Zęby mają bezpośredni kontakt z układem krwionośnym oraz nerwowym.

Obrzezanie to zabieg chirurgiczny, podczas którego usuwana jest część napletka (błony okrywającej główkę penisa). Obrzezanie jest często wykonywane z powodów religijnych lub kulturowych, a także z powodów medycznych, takich jak leczenie zapalenia napletka lub zespół przewlekłego zaczopowania napletka.

Obrzezanie wykonywane jest przez lekarza lub specjalistę chirurgii plastycznej. Zabieg trwa od kilku minut do kilkudziesięciu minut, w zależności od wieku pacjenta i stopnia zaawansowania choroby. Obrzezanie może być wykonane w warunkach ambulatoryjnych lub w szpitalu, w zależności od preferencji pacjenta i lekarza.

Przed zabiegiem pacjent może zostać poddany badaniom, takim jak morfologia i grupa krwi, a także zostaną mu przedstawione instrukcje dotyczące przygotowania do zabiegu, takie jak zaprzestanie przyjmowania niektórych leków lub ograniczenie spożycia pokarmów i napojów.