Półkąpiel

Kobiety infantylne, o drobnych i słabo ukrwionych okolicach sromu i pochwy, a także takie, którym dokucza zbyt niskie ciśnienie krwi, mogą poprawić sytuację we współżyciu, wywołując różnymi metodami wzmożone przekrwienie okolic erotogennych, sromu i podbrzusza. Można to osiągnąć gorącą półkąpielą (do pasa) lub polewaniem prysznicem czy strumieniem mocno nagrzanej wody okolic sromu, łechtaczki i krocza. Pomaga również w takich przypadkach masaż tych regionów w formie nacierania, poklepywania, uciskania, doprowadzajacy do rozgrzania i zaróżowienia powierzchni skóry. Ze specyfików ogólnie działających bardzo korzystnie wpływają wszelkie środki podnoszące ciśnienie krwi, jak na przykład kawa, herbata lub odrobina alkoholu.
Zauważyłam w toku wielu lat pracy z pacjentkami, że kobiety o wysokim ciśnieniu krwi uzyskujące szybko i łatwo prawidłowe ukrwienie narządów rodnych, chętnie i bez sprzeciwów podejmują współżycie seksualne rano, po obudzeniu się ze snu. Wręcz przeciwnie — kobiety niskociśnieniowe z reguły rano są senne, trudno się budzące, ’ a nierzadko wściekłe, preferują współżycie wieczorem, kiedy cało¬dzienne zajęcia rozruszają ich ospałe krążenie krwi.

Zadbaj również o swoje zęby, umów się do kliniki dentystycznej, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia przy pomocy implantów dentystycznych. Zęby są jednym z najważniejszych części ciała. Problemy z zębami mają tendencję do przenoszenia się na inne części ciałą. Zęby mają bezpośredni kontakt z układem krwionośnym oraz nerwowym.