Art of Love

Sztuka kochania

Witaj Internauto

W naszej netowej klinice zajmujemy się poważnym problemem natury miłosnej. Miłość jest piękna to truizm, o tym wie każdy, większość z nas doświadczyła tych motylków w brzuchu;)

Ale jak pielęgnować miłość po 20-30 latach bycia ze sobą? Czy nadal to będzie miłość czy może tylko przywiązanie. Gdzie jest ta granica pomiędzy miłością a przywiązaniem? Czy wyznacza ją czas, a może jakaś inna bariera? Wszystkie tego typu pytania i odpowiedzi znajdziecie Państwo w naszym serwisie internetowym.

Miłość to potężna emocja, której wszyscy doświadczają w pewnym momencie naszego życia. Od młodych do starych, wszyscy ją czuli – może nie świadomie, ale jednak. A jeśli chodzi o sprawy sercowe, nie ma silniejszej siły niż miłość. Ale, podobnie jak w przypadku każdej innej pasji, którą możemy mieć w naszym życiu, wielka miłość również stawia wyzwania – głównym wśród nich jest to, jak pozostać uziemionym i zaangażowanym w związek, gdy rzeczy stają się trudne, a niepewność zaczyna się wkradać. Jak więc możesz upewnić się, że twój romans pozostanie priorytetem w twoim życiu? Oto 5 prostych wskazówek, których musisz przestrzegać, aby utrzymać swój związek na właściwym torze:

Skup się na pozytywach

Pierwsze rzeczy to przestać skupiać się na negatywach. Będą chwile, kiedy twój związek będzie doświadczał trudności, zarówno jako para, jak i na poziomie indywidualnym. Jeśli ciągle rozwodzisz się nad negatywami, w rzeczywistości obciążasz swój związek. Jedyny sposób twój związek może rosnąć i rozwijać jest przez pozytywnego wzmocnienia. Bierze przykład związek który doświadcza niektóre emocjonalnego dystansu: Ty musisz uczyć się rozpoznawać to i robić wysiłkowi ponowne zaangażowanie z osobą. Podobnie, jeśli okaże się, że twój związek doświadcza pewnych wyzwań finansowych, musisz nauczyć się znajdować w tym również pozytywy i znaleźć sposoby, aby twój związek działał pomimo tych wyzwań.

Komunikacja, komunikacja, komunikacja

Jeśli chodzi o sprawy sercowe, to nie chodzi tylko o słowa. Musisz również nauczyć się komunikować swoje emocje i swoje potrzeby, nawet jeśli nie czujesz się jak to. Jako istoty ludzkie jesteśmy istotami wysoce społecznymi. Rozwijamy się, kiedy mamy wsparcie innych; i, częściej niż inni, mamy tendencję do odbierania sygnałów od tych, którzy nas otaczają. Tak więc, gdy czujesz, że sprawy nie idą dobrze w twoim związku, musisz podjąć wysiłek, aby zakomunikować swoje potrzeby i pozwolić swojemu partnerowi wiedzieć, jak się czujesz. I chociaż musisz zadbać o to, aby niepotrzebnie nie obciążać partnera swoimi niepewnościami, musisz również uważać, aby nie być nieuczciwym lub zbyt ogólnym.

Traktuj swojego partnera z szacunkiem

Nawet gdy jesteś wściekły, musisz pamiętać, że twój partner jest kimś, kto zasługuje na twój szacunek – i to nie tylko wtedy, gdy masz zły dzień, ale przez cały czas. Bez względu na to, co czujesz, twój partner jest kimś, kto pojawił się w twoim życiu z jakiegoś powodu. Absolutnie nie możesz tego odebrać jemu lub jej. Tak więc, nawet gdy czujesz, że masz wszelkie prawo być zły na swojego partnera i nawet gdy masz wszelkie powody, aby być sfrustrowanym, musisz pamiętać, aby zachować poczucie szacunku dla swojego partnera. Nawet jeśli twój związek przechodzi przez pewne wyzwania, musisz pamiętać, aby zawsze okazywać partnerowi szacunek, na który zasługuje – nawet jeśli nie masz ochoty tego robić.

Ustalcie wieczór randkowy raz w miesiącu

Nic nie będzie trzymać związek razem jak brak czasu jakości w swoim związku. Chociaż nie zawsze jest możliwe, aby zaplanować całą noc razem, zawsze można podjąć wysiłek, aby spędzić trochę czasu jakości ze swoim partnerem w każdym tygodniu. Może to oznaczać zabranie partnera na posiłek lub napoje, lub spędzenie trochę czasu w domu grając z dziećmi. Możesz również zabrać swojego partnera na spacer do parku lub wybrać się na wycieczkę – cokolwiek, co oboje lubicie robić. Jakość czasu nie musi być zaplanowana z wyprzedzeniem lub zaplanowana bardzo szczegółowo – wszystko, co ma znaczenie to fakt, że podejmujesz wysiłek, aby być ze swoim partnerem każdego tygodnia.

Wreszcie, miłość nie powinna być obowiązkiem – ale też nie traktuj jej lekko.

Upewnij się, że nie bierzesz swojego związku za pewnik. Jasne, może nie być łatwo przez cały czas, ale to nie znaczy, że nie warto o to walczyć. Chociaż łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia, że twój związek jest obowiązkiem – a nie czymś, w co chcesz nadal inwestować – nie wolno ci do tego dopuścić. Twój związek nie jest obowiązkiem, ale nadal jest bardzo ważny. Nawet jeśli nie czujesz się w nim najlepiej lub jeśli czujesz, że twój partner czasami traktuje cię źle – musisz pamiętać, że na dobre i na złe, kochasz swojego partnera. I, dopóki kochasz swojego partnera, musisz podjąć wysiłek, aby walczyć o ten związek.

Wniosek

Miłość jest piękna – a kiedy jest priorytetem w twoim życiu, może być jeszcze bardziej. Jednak ważne jest również, aby pamiętać, że nawet w najlepszych czasach, miłość jest wyzwaniem; a kiedy jesteś w związku, to jest wyzwanie, aby uczynić swój związek priorytetem. Te pięć wskazówek może pomóc ci upewnić się, że twój związek pozostaje priorytetem w twoim życiu.