Uzupełniamy naturalne niedobory

Istnieją dwie metody. Jedna fizjologiczna, a co za tym idzie i zdrowsza, i mniej kłopotliwa; druga — farmakologiczna. Obserwując kobiety przez lat trzydzieści w gabinecie lekarskim, szczególnie okiem seksuologa, zauważyłam, że te, których życie seksualne jest bogate i układa się dobrze, niezwykle rzadko odczuwają dolegliwości przedmiesiączkowe.
Skojarzenie tych spraw nasuwa przypuszczenie, że działają tu hormony męskie zawarte w nasieniu, wchłaniane przez błonę śluzową pochwy do organizmu kobiety. Ich wpływ przypomina działanie ciał stępowaniu takich dolegliwości należy zwrócić uwagę na sposób odżywiania się.
Aby uniknąć narastania obrzęków, powodujących różnorakie wyżej wymienione zaburzenia, trzeba w diecie zmniejszyć do minimum ilość soli, a płyny ograniczyć do trzech szklanek dziennie, wliczając w to zupę. Większość kobiet w tym okresie życia spostrzega zmiany apetytu. Pojawia się chęć na znacznie bardziej osolone potrawy. I tu trzeba zadziałać, świadomie zmniejszyć ilość soli, która staje się przyczyną obrzękowych dolegliwości, a ponadto powoduje zwiększone pragnienie. Picie dużej ilości płynów, zatrzymujących się potem w tkankach, zwiększa obrzęki, i tak krąg się zamyka.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Niedobory witamin

oniżej przedstawiamy listę witamin oraz informacje o tym, jakie są objawy ich niedoboru w organizmie człowieka.

 • A – przejawia się m.in. matowieniem włosów, pękaniem ust, zwiększoną łamliwością paznokci. Jej dłuższe niedobory mogą skutkować m.in. wzmożoną zachorowalnością na katar, zapalenie płuc lub oskrzeli. Stanowi także przyczynę nieżytu żołądka oraz okrężnicy.
 • B1- jest główną przyczyną obniżenia łaknienia oraz zaparć. Przyczynia się do szybkiego zmęczenia psychicznego.
 • B2 – występuje u ludzi cierpiących na światłowstręt, zapalenie spojówek oraz niewydolność wątroby. Objawia się w zmniejszonej ilości leukocytów, a także w postaci silnie zaczerwienionego, suchego języka.
 • B3 – wzmaga proces siwienia włosów, prowadzi do otłuszczenia wątroby, a także (w skrajnych przypadkach) prowadzi do anemii.
 • B4 – prowadzi do marskości wątroby. Wpływa w wielkiej mierze na skłonność powstawania guzów.
 • B6 – powoduje m.in. bladość, łojotokowe zapalenie skóry, ogólne rozdrażnienie oraz przyspiesza procesy starzenia w naszym organizmie. Jest także główną przyczyną sinicy ust lub choroby zwanej schorzeniem czerwieni ust.
 • B-karoten- zmniejsza efektywność oraz osłabia funkcjonowanie hormonów płciowych
 • D – skutkuje nie tylko powszechnie znaną krzywicą, ale także wzmożoną potliwością skóry.
 • E- obniża siłę mięśniową, popęd seksualny, a także przyspiesza proces starzenia się organizmu.
 • H – występuje u osób łysiejących.
 • PP – charakteryzuje się m.in. w obrzękniętym bądź suchym, pokrytym uwydatnionymi bruzdami, popękanym, jaskrawo czerwonym językiem. Powoduje zaburzenia perystaltyki jelit, a także bezsenność oraz rozdrażnienie.