Krążki i kapturki

Krążki i kapturki uczymy się zakładać u lekarza i muszą być zakładane przez pacjentkę przed każdym stosunkiem (najlepiej codziennie, przy myciu wieczornym). Jeśli raz tylko nie założymy, ryzykujemy zajście w ciążę (!!!). Z upływem czasu przyzwyczajamy się do zakładania krążka lub kapturka jak do mycia zębów w czasie wieczornej toalety (dlatego radzę zakładać codziennie). serca tak głośne, że w czasie bezsennych nocy wypełnia — zdawałoby się — całą sypialnię. Ręka zaś położona na lewej piersi aż podskakuje do góry, tak silnie serce wali.


Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Antykoncepcja

Antykoncepcja to metoda zapobiegania ciąży. Istnieje wiele różnych metod antykoncepcji, które mogą być stosowane przez kobiety i mężczyzn. Oto kilka przykładów:

  1. Prezerwatywy – Prezerwatywy są najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji. Są one dostępne w aptekach i sklepach, a także w niektórych punktach usługowych. Prezerwatywy są nakładane na penisa lub wkładane do pochwy przed stosunkiem seksualnym i chronią przed ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  2. Tabletki antykoncepcyjne – Tabletki antykoncepcyjne są pigułkami, które zawierają hormony (estrogen i progestagen) i są przyjmowane codziennie, aby zapobiec ciąży. Tabletki antykoncepcyjne mogą być dostępne z receptą lub bez recepty.
  3. Plastry antykoncepcyjne – Plastry antykoncepcyjne są przyklejane do skóry i zawierają hormony (estrogen i progestagen). Są one zmieniane co tydzień i służą do zapobiegania ciąży.
  4. Wkładki wewnątrzmaciczne – Wkładki wewnątrzmaciczne są plastikowymi lub gumowymi urządzeniami, które są wkładane do macicy przez lekarza lub położną i zawierają hormony (estrogen lub progestagen). Wkładki wewnątrzmaciczne są zmieniane co kilka lat i służą do zapobiegania ciąży.
  5. Wkładka domaciczna – Wkładka domaciczna to urządzenie, które jest wkładane do macicy przez lekarza lub położną i zawiera hormony (estrogen lub progestagen). Wkładka domaciczna jest zmieniana co kilka lat i służy do zapobiegania ciąży.
  6. Sposoby naturalne