Santiago ubóstwa

„Santiago ubóstwa! morze, pływał świetnie i kochaliśmy się w wodzie. Było to straszliwie podniecające i skomplikowane. Oboje wypływaliśmy bardzo daleko poza nieruchome wody Yacht Clubu w Mar del Plata. Podpływaliśmy do jakiejś łodzi, ukrytej za większą żaglówką i on całował mnie z pasją. Młode usta, młode pocałunki, śweży oddech, ślina słona od morskiej wody i jego palce na mojej jędrnej skórze, na moim ciele, silnym i nieulękłym, i gracja każdego ruchu, nawet najbardziej niezdarnego, nie zamierzonych kąpieli, moich mokrych odrzuconych do tyłu włosów, naszych głów jasnowłosych i jedwabistych mimo soli (…) kiedy jednym ramieniem uczepieni łodzi obejmowaliśmy się drugim ramieniem, podczas gdy splatały się pod wodą nasze nogi”.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Stan ubóstwa

Stan ubóstwa to sytuacja, w której osoba lub rodzina nie posiada wystarczających środków finansowych lub dostępu do niezbędnych zasobów, takich jak jedzenie, mieszkanie czy opieka zdrowotna, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.

Ubóstwo może być mierzone na różne sposoby, ale najczęściej stosuje się podejście oparte na poziomie dochodu. W takim przypadku osoba lub rodzina uważana jest za biedną, jeśli jej dochód jest niższy niż określone progi ubóstwa. Progi te różnią się w zależności od kraju i są ustalane na podstawie kosztów utrzymania oraz poziomu życia w danym kraju.

Stan ubóstwa może mieć wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia i dobrobytu osób, które z niego cierpią. Może prowadzić do braku dostępu do opieki zdrowotnej, braku dostępu do edukacji, złych warunków mieszkaniowych i wykluczenia społecznego.