Przedklimaterium

Moim zdaniem, najlepszą metodą leczenia hormonalnego w okresie przedklimakterycznym, to jest dopóki występują miesiączki, jest podawanie, jak już pisałam, progesteronu (w bardzo małych dawkach) w drugiej połowie cyklu. Lek ten wyrównuje deficyt ciałka żółtego i zapobiega nadmiernemu wzrostowi poziomu estrogenów, a co za tym idzie krwotokom miesiączkowym, rozrostom polipowatym błony śluzowej macicy, a niejednokrotnie pojawianiu się mięśniaków macicy. Leczenie takie dobrze jest opierać na badaniu cytohormonalnym, którego wyniki pozwalają indywidualnie dobrać dawki leku.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Co to jest przedklimaterium?

Przedklimaterium to okres w życiu kobiety, który poprzedza menopauzę. Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety, w którym kończą się miesiączki i przestaje być możliwe zajście w ciążę. Przedklimaterium zazwyczaj rozpoczyna się około 45-50 roku życia i trwa do menopauzy, która zazwyczaj występuje między 50 a 55 rokiem życia.

W okresie przedklimaterium kobiety mogą doświadczać różnych zmian hormonalnych i fizjologicznych, takich jak nieregularne miesiączki, wahania nastroju, problemy z pamięcią, zmęczenie i suchość pochwy. Te zmiany są spowodowane obniżającym się poziomem estrogenów i progesteronu w organizmie.