Poradnia

Poradnia Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa między innymi obejmowała poradnictwo z zakresu seksuologii i antykoncepcji. Gdzie więc szukać odpowiedniego materiału, który mógłby posłużyć w badaniach seksuologicznych dla określenia normy? Otóż, jak wyżej wspomniałam, kobietami, które przeżywały ,,te sprawy” w 100 procentach bez problemów, a ponadto nie miały żadnych kłopotów z płodnością — chyba z jej nadmiarem — były pacjentki zgłaszające się do poradni antykoncepcyjnej. Tutaj znalazłam idealny materiał porównawczy, którego w poradniach wyłącznie seksuologicznych — nie ma. W ten sposób obok opisanych trzystu par z zaburzeniami seksualnymi opisałam grupę dwustu kobiet, zgłaszających się o pomoc w zakresie antykoncepcji, i te określiły normę.
Zebranie powyższych materiałów wymagało prawie dziesięciu lat pracy. W tym czasie pojawia się na świecie książka Mastersa i Johnson . Stanowiła ona naukowe opracowanie fizjologii orgazmu i ogromnie mi się przydała, dając podstawy eksperymentalne do moich dociekań. rzeczy. Wiadomo od dawna z rozmaitych publikacji, że w niektórych szczepach muzułmańskich i murzyńskich usuwa się u dziewcząt łechtaczkę przed albo w okresie pokwitania. Podobnie jak obrzezuje się chłopców. Uważa się ten zabieg — z naszego punktu widzenia — za drastyczny, okrutny i bezsensowny.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Czy istnieją poradnie miłosne?

Tak, istnieją poradnie miłosne, które są miejscami, gdzie osoby mogą uzyskać pomoc i porady dotyczące problemów związanych z relacjami miłosnymi. Poradnie miłosne zazwyczaj oferują indywidualne lub grupowe sesje terapeutyczne, podczas których osoby mogą porozmawiać o swoich trudnościach i uzyskać wsparcie od specjalisty. Poradnie miłosne często pomagają w rozwiązywaniu problemów w związkach, takich jak konflikty, brak komunikacji i nieporozumienia. Osoby, które szukają pomocy w poradni miłosnej, mogą być zarówno w związkach, jak i single.