Implanty all-on-4
Stomatologia

All-on-4. Rewolucyjna metoda w stomatologii protetycznej

W dzisiejszych czasach technologia stomatologiczna stale ewoluuje, dostarczając pacjentom nowe i bardziej skuteczne metody leczenia. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie protetyki stomatologicznej jest metoda All-on-4. Ta metoda rewolucjonizuje sposób, w jaki przywracamy funkcję i estetykę jamy ustnej.

Przeczytaj również: Leczenie kanałowe – kiedy to konieczne?

Co to jest metoda All-on-4?

Metoda All-on-4 to innowacyjne podejście do odbudowy całkowitej szczęki lub żuchwy przy użyciu jednej protezy na czterech implantach zębowych. To rozwiązanie zaprojektowano przede wszystkim dla pacjentów z utratą większej liczby zębów. Ponadto dla tych, którzy wymagają całkowitej rekonstrukcji zębów w jednej łuku.

Jak działa ta metoda?

Podstawowym celem metody All-on-4 jest umożliwienie pełnej odbudowy uzębienia przy minimalnej liczbie wszczepionych implantów zębowych. Tradycyjnie, implanty zębowe wszczepiano w większej liczbie, ale All-on-4 wykorzystuje zaawansowaną technologię i precyzyjne planowanie. Umożliwiając osadzenie protezy na tylko czterech implantach.

Procedura zaczyna się od szczegółowej diagnostyki, w tym badania rentgenowskiego i skanu komputerowego. Co pozwala lekarzowi stomatologowi dokładnie zaplanować, jak umieszczone będą implanty szczecin. Następnie, podczas jednej wizyty chirurgicznej, cztery implanty zębowe Poznań są precyzyjnie wszczepiane w strategiczne punkty w szczęce lub żuchwie. To umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej kości, nawet w przypadku pacjentów z utratą kości szczęki.

Zalety metody All-on-4

  1. Szybkie rezultaty. Dzięki minimalnej liczbie implantów cały proces leczenia jest skrócony, co pozwala pacjentom na szybkie przywrócenie funkcji żucia i estetyki.
  2. Mniejsze ryzyko. Metoda All-on-4 zazwyczaj wymaga mniej interwencji chirurgicznych niż tradycyjne metody wszczepiania implantów, co oznacza mniejsze ryzyko powikłań i krótszy czas rekonwalescencji.
  3. Osadzanie protezy natychmiast. W wielu przypadkach proteza Poznań może być osadzana natychmiast po wszczepieniu implantów, co eliminuje konieczność noszenia protez tymczasowych.
  4. Ekonomiczne. Metoda All-on-4 jest często bardziej ekonomiczna niż tradycyjne metody implantacji zębów, co sprawia, że ​​jest dostępna dla szerszego kręgu pacjentów.

Dla kogo jest metoda All-on-4?

Metoda ta jest szczególnie polecana dla pacjentów z utratą większej liczby zębów, którzy chcą szybko i skutecznie przywrócić pełną funkcję żucia oraz estetykę uśmiechu. Jest również idealna dla osób, które nie są kandydatami do tradycyjnych metod wszczepiania implantów zębowych z powodu utraty kości.

Warto jednak podkreślić, że każdy przypadek jest indywidualny, dlatego przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tej metody, zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą stomatologiem – spójrz tutaj: Stomatolog Poznań

Wnioski są jasne – metoda All-on-4 to nowoczesne podejście do odbudowy uzębienia, które oferuje szybkie, trwałe i estetyczne rezultaty. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, pacjenci mogą cieszyć się pełną funkcją żucia i uśmiechem bez obaw o tradycyjne, bardziej czasochłonne procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *