Licówki - poznaj to rozwiązanie
Stomatologia

Licówki stomatologiczne. Rewolucja w estetyce uśmiechu

W dzisiejszych czasach licówki stomatologiczne stały się potężnym narzędziem w rękach stomatologów, umożliwiając pacjentom uzyskanie uśmiechu marzeń. To innowacyjne rozwiązanie estetyczne, które pozwala na poprawę wyglądu zębów, naprawę drobnych wad oraz przywrócenie pewności siebie. W tym artykule przyjrzymy się, kiedy warto korzystać z licówek, ich budowie, korzyściom oraz procesowi ich aplikacji.

Przeczytaj również: Zabiegi protetyczne. Wybór między mostami, protezami a implantami

Kiedy wykorzystuje się licówki stomatologiczne?

Licówki Poznań stosuje się w różnych sytuacjach, głównie w celu poprawy estetyki uśmiechu. Najczęstsze wskazania do zastosowania licówek to:

  1. Można używać ich do ukrycia niewielkich nierówności i nieprawidłowości w szeregu zębów, tworząc wrażenie jednolitego i pięknego uśmiechu.
  2. W przypadku zębów, które są trudne do wybielenia tradycyjnymi metodami, są skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym uzyskanie jednolitego odcienia.
  3. Jeśli zęby są nieproporcjonalne pod względem kształtu, pozwalają na harmonizację ich wyglądu, sprawiając, że uśmiech jest estetyczniejszy.
  4. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich uszkodzeń szkliwa, takich jak ubytki czy otarcia.
  5. W przypadku lekkiego przesunięcia zębów, mogą być wykorzystane do wizualnej korekty ich położenia, eliminując wrażenie nieregularności.

Budowa licówek

Licówki to cienkie, niemal przezroczyste płatki, wykonane z porcelany lub kompozytu. Ich struktura jest precyzyjnie dostosowana do kształtu zęba, co umożliwia naturalny i estetyczny wygląd. Licówki są trwale przytwierdzone do powierzchni zębów, tworząc trwałą zmianę w ich wyglądzie.

Licówki – zalety i proces aplikacji

  1. Naturalny wygląd. Porcelanowe licówki są znane ze swojego naturalnego wyglądu, odbijającego światło podobnie jak naturalne zęby. To sprawia, że są praktycznie nieodróżnialne od naturalnej struktury zęba.
  2. Szybki efekt. W przeciwieństwie do wielu innych procedur estetycznych, licówki dostarczają szybki efekt metamorfozy uśmiechu, często już po jednej wizycie.
  3. Minimalna inwazyjność. Proces aplikacji licówek jest stosunkowo mało inwazyjny, co oznacza minimalne ingerencje w strukturę zęba.
  4. Trwałość. Porcelanowe licówki są trwałe i odporne na barwienie, co sprawia, że efekt estetyczny utrzymuje się przez długi czas.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z dentystą. Stomatolog Poznań ocenia stan zdrowia jamy ustnej i wspólnie z pacjentem ustala oczekiwania co do wyglądu uśmiechu. W przypadku porcelanowych licówek, często konieczne jest minimalne przygotowanie powierzchni zębów, które obejmuje delikatne usunięcie cienkiej warstwy szkliwa. Następnie wykonuje się precyzyjne odciski, na podstawie których technik dentystyczny wykonuje indywidualne licówki. Pacjent wspólnie z lekarzem wybiera także pożądany kolor.

Po dostarczeniu gotowych licówek do gabinetu stomatologicznego, następuje ich trwałe przytwierdzenie do zębów przy użyciu specjalistycznego kleju. Proces ten jest starannie kontrolowany, aby uzyskać optymalny efekt estetyczny. Dentysta Poznań dokładnie dopasowuje licówki do struktury zębów, a pacjent ma szansę ocenić efekt i zgłosić ewentualne poprawki.

Podsumowanie

Licówki stomatologiczne są rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu bez konieczności poddawania się skomplikowanym procedurom. Dzięki swojej naturalności, trwałości i minimalnej inwazyjności, stały się jednym z najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych w dziedzinie stomatologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *