Na czym polega podniesienie dna zatoki szczękowej
Stomatologia

Podniesienie dna zatoki szczękowej przed implantacją

W dzisiejszych czasach implantologia dentystyczna Poznań stała się zaawansowaną dziedziną, oferującą skuteczne rozwiązania dla pacjentów z utratą zębów. Jednak niekiedy, w przypadku utraty zębów w obszarze zatoki szczękowej, konieczne może być podniesienie dna zatoki szczękowej przed przystąpieniem do zabiegu implantacji. W tym artykule przyjrzymy się, co to jest podniesienie dna zatoki, kiedy może być konieczne. Ponadto, jak przebiega ten zabieg, oraz jakie korzyści niesie dla pacjentów.

Przeczytaj również: Licówki dentystyczne. Doskonałe rozwiązanie dla perfekcyjnego uśmiechu

Czym jest podniesienie dna zatoki szczękowej?

Podniesienie dna zatoki szczękowej Poznań to chirurgiczny zabieg mający na celu zwiększenie ilości kości w obszarze zatoki szczękowej. Procedura ta jest często stosowana w przypadku planowanej implantacji zębów w obszarze górnej szczęki. Gdzie utrata zębów doprowadziła do utraty kości.

Kiedy jest konieczne podniesienie dna zatoki szczękowej?

 1. Utrata Zębów w Obszarze Zatoki:
  • Głównym powodem podniesienia dna zatoki jest utrata zębów w obszarze, gdzie planowana jest implantacja.
 2. Zbyt Mała Ilość Kości:
  • Jeśli ilość dostępnej kości jest niewystarczająca dla bezpiecznej i trwałej implantacji, podniesienie dna zatoki staje się konieczne.
 3. Zatoka Szczękowa Wysoka:
  • W niektórych przypadkach zatoka szczękowa może być zbyt wysoka, co utrudnia lub uniemożliwia umieszczenie implantów.
 4. Przerost Zatoki:
  • Przerost zatoki szczękowej, spowodowany utratą zębów, może prowadzić do ubytku kości, co wymaga zabiegu podniesienia dna zatoki.

Przebieg zabiegu

Na początku dentysta Poznań przeprowadza dokładną ocenę stanu jamy ustnej pacjenta. W tym badanie rentgenowskie w celu oceny ilości dostępnej kości. Przed zabiegiem pacjent jest informowany o procedurze, a także odbywa się konsultacja, podczas której pacjent może omówić wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia obszaru, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Chirurg tworzy niewielkie nacięcie w dziąśle, aby uzyskać dostęp do zatoki szczękowej. Poprzez delikatne unoszenie błony zatoki szczękowej, chirurg umieszcza materiał przeszczepowy. Najczęściej kość pobraną z innego obszaru jamy ustnej lub sztuczne materiały kostne, w celu zwiększenia objętości kości.

Po podniesieniu dna zatoki, implanty dentystyczne Szczecin mogą być bezpiecznie umieszczone w nowo utworzonej przestrzeni.

Po zakończeniu zabiegu, rany są starannie zszywane, a pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące powrotu do normalnej aktywności.

Podsumowanie

Podniesienie dna zatoki szczękowej przed zabiegiem implantacji to skuteczny sposób na zwiększenie szans na udane i trwałe implanty dentystyczne. Procedura ta pozwala na odbudowę utraconej kości, co jest kluczowe dla sukcesu implantacji w obszarze zatoki szczękowej. Dla pacjentów planujących implantację w tej części jamy ustnej, podniesienie dna zatoki to innowacyjne rozwiązanie, które otwiera drzwi do skutecznego przywracania zdrowego uśmiechu. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym implantologiem, który oceni indywidualne potrzeby pacjenta i zaplanuje odpowiednie leczenie, zapewniając satysfakcję i trwałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *