Bez kategorii

Mezoterapia igłowa skuteczna w walce z cellulitem!

Mezoterapia igłowa Poznań to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych technik zabiegów estetycznych, służących do łagodzenia dolegliwości cellulitowych. Niska cena i wysoka skuteczność tego zabiegu oferowanego przez Klinikę Stankowscy-Białach sprawia, że jest on dostępny dla pacjentów w każdym wieku. Po serii zabiegów antycellulitowych skóra staje się gładka, elastyczna i jędrna. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Zespół Costena

Cellulit, czyli co?

Cellulit to gromadzenie się tłuszczu i wody pod skórą. To powoduje zmniejszenie elastyczności tkanki łącznej i znany wygląd skórki pomarańczowej na powierzchni skóry. Jest on podzielony na kilka stopni, w zależności od jego zasięgu i nasilenia.

Cellulit może pojawić się w pojedynczych obszarach, takich jak pośladki, uda i łydki, a także brzuch i ramiona. Może również wystąpić w więcej niż jednym obszarze (najczęstszy przypadek), a nawet w całym ciele. Wydaje się, że jego prezentacja ma składnik hormonalny (zaburzenie hormonalne) lub odkładanie się żelaza w określonych obszarach. Warto zaznaczyć, że cellulit nie dotyczy wyłącznie kobiet, występuje również u mężczyzn.

Mezoterapia igłowa zwalcza cellulit!

Mezoterapia na cellulit ma na celu korekcję opisanych powyżej objawów, zwalczanie samego problemu, czyli gromadzenia się adipocytów (komórek tłuszczowych) w obszarze docelowym.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu roztworu do mezoterapii w środkowe warstwy skóry za pomocą cienkich, specjalnych igieł. Roztwór do mezoterapii zawiera substancje takie jak kofeina, witaminy, karczoch, karnityna, kwas glikolowy itp., które są roztworami gotowymi do użycia lub mogą być łączone przez specjalistę.

Mezoterapia igłowa Poznań na cellulit ma na celu przede wszystkim rozbicie komórek tłuszczowych i ich usunięcie na drodze limfy (lipoliza) lub ich obkurczenie. Zabieg skutkuje natychmiastową, radykalną poprawą lub całkowitą likwidacją cellulitu (w zależności od rozległości i przyczyny powstania problemu).

Jest zabiegiem typowo bezbolesnym (w zależności od progu odczuwania bólu przez Pacjenta), ponieważ używa się bardzo małych i cienkich igieł, a podawany roztwór nie powoduje bólu. Do roztworu można również dodać środek znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort. Zabieg iniekcji trwa 15-30 minut, w zależności od obszaru i rozległości problemu. Miejscowo może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin lub dni i pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Dla uzyskania zadowalającego efektu kuracja wymaga 10-12 sesji co 7-10 dni, w zależności od skali problemu.

Umów się na wizytę do kliniki Stankowscy-Białach i przeżyj beztroskie lato, dodaj sobie pewności siebie, uwolnij się od wątpliwości, poczucia winy, bez cellulitu.

Spróbuj masażu w walce z cellulitem

Doskonałym działaniem w walce z cellulitem są zabiegi w ramach usług masaż Poznań. W szczególności mam na myśli masaż modelujący sylwetkę, który ma na celu modelowanie sylwetki w najważniejszych obszarach ciała. Zaliczamy do nich powłoki brzuszne, talię, pośladki, biodra, uda oraz ramiona. Masaż ten wspomaga redukcję cellulitu oraz utratę tkanki tłuszczowej. Jego wykonywanie polega na wykorzystywaniu intensywnych, dynamicznych i silnych technik. W wyniku masażu dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn z organizmu oraz polepszenia ukrwienia skóry i mięśni. Na ten i szereg innych rodzajów masażu możesz umówić się w gabinecie fizjoterapeutycznym Szymon Budnik. Skontaktuj się!

Fizjoterapia Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *